Finance & Business

Jun 15 2021

Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek

Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek

ŞAM – Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Feysal el Mikdad, bir dizi Arap ve İslam ülkesinden ulusal partilerin başkanları, parlamenter, siyasi ve sendika isimlerinden oluşan Ulusal İslam Konferansı’ndan bir heyet kabul etti.

Görüşmede Bakan el Mikdad, Suriye’nin Arapcılığın atan kalbi olduğunu ve bu öncü Arap rolünü oynamaktan caydırmak için yapılan tüm girişimlere rağmen pan-Arabist düşüncenin taşıyıcısı ve savunucusu olmaya devam edeceğini vurguladı.

El Mikdad, Suriye’nin ilk on yılda Batılı ülkeler ve bölgedeki ajanları tarafından Suriye’ye karşı yürütülen terör savaşında yaşadığı bazı zorlu aşamaları da gözden geçirirken, Suriye’nin Arap ulusunun sorunlarına, özellikle Filistin davasına yönelik destekleyici duruşunun, Suriye’ye yönelik komplo projesinin en önemli nedenlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

El Mikdad, Suriye’nin ordusunun fedakarlıkları, liderinin ve halkının kararlılığı sayesinde ayakta kaldığını, amacı Suriye halkının ulusal ve Arap kimliğini silmek, onu iradesinden ve bağımsızlığından mahrum etmek için Batılı emirlere tabi kılmak olan bu komployu yenmekten başka seçeneği olmadığını vurguladı.

Bakan el Mikdad ayrıca Arap bölgesindeki duruma da değinerek, Arap halkının her yerde Suriye’deki ve diğer Arap ülkelerindeki kardeşlerinin yanında tek taraflı ekonomik ve Batı yaptırımlarına ve Arap ulusunun saflarını parçalama girişimlerine karşı durması gerektiğini vurguladı.

El Mikdad, Suriye halkının son cumhurbaşkanlığı seçimlerine yurtiçinde veya Suriye Arap Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki büyükelçilikleri aracılığıyla geniş katılımının, halkın, mücadelesini ve hedeflerini saptırmak için müdahele edenler karşısına zaferine bağlılığının canlı bir örneği olduğuna dikkat çekti.

Heyet üyeleri, ziyaretlerinin üç Arap vesilesiyle aynı zamana denk geldiğini belirtirken, “Birincisi, Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın yeni bir dönem için seçilmesi, ikincisi ise İsrail işgaline karşı Lübnan direnişinin zaferinin yıldönümü.. üçüncüsü ise, İsrail işgaline karşı Kudüs Kılıcı’nın son operasyonunda Filistin direnişinin zaferi” olduğuna işaret etti.

Öte yandan heyet, Suriye halkının Devlet Başkanı Esad liderliğindeki kararlılığına dikkat çekerek, kendilerine karşı yürütülen terör savaşı nedeniyle yaşadıkları zorluklar ve zorluklarda Suriye Arap halkıyla derin dayanışmasını dile getirdi.

Heyet üyeleri ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Batı Avrupa ülkeleri ve küresel Siyonizm tarafından Suriye’ye dayatılan tüm tek taraflı ekonomik girişimlere karşı Suriye ile dayanışmalarını teyit ettiler.

P.M.

© 2019-2020, All Rights Reserved, Finance & Business

Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek

Mikdad’dan Ulusal İslam Konferansı’ndan Bir Heyete: Suriye, Arap Milliyetçiliği Düşüncesinin Bayrağını Taşımaya ve Onu Savunmaya Devam Edecek

Written by NSA


Apartment | Auto | Car | Credit | Insurance | Loan | News | Pharma | Real Estate | Rental | Travel | USA |