Finance & Business

May 31 2021

Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır

Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır

ŞAM – Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, ABD’li yetkililerin Suriye’nin kuzeydoğusundaki bölgelere yasadışı girişlerini takiben yaptıkları açıklamaları gerçeklerden ayrı olduğunu ve bu yetkililerin giriş yönteminin Suriye’nin egemenliğini baltalamayı ve silahlı ayrılıkçı milislere destek sağlamayı amaçlayan bir tür haydutluk olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı beyanda, “Amerikalı yetkililer bir kez daha Suriye’de olup bitenler konusunda en yüksek derecede bilgisizliğe sahip olduklarını doğruluyorlar ve bu konu son zamanlarda bazı Amerikalı yetkililerin Suriye’nin kuzeydoğusundaki bölgelere yasadışı girişlerinden kısa bir süre sonra yaptıkları açıklamalarla somutlaştı” dedi. Bakanlık bu bağlamda, bu ihlalin “Amacının Suriye’nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü zayıflatmak ve yalnızca Batı gündemine hizmet eden silahlı ayrılıkçı milislere destek sağlamak olduğunu teyit eden şey” olduğunu ekledi.

Bakaknlık, “Bu yetkililerin gerçeklikten kopuk açıklamaları, Suriye halkının tam özgürlük ve bilinç ile cumhurbaşkanlığı seçimlerinde katılmasının, anavatan genelinde ve dışındaki Suriye Arap Cumhuriyeti büyükelçiliklerinde oy kullanmada olduğu gerçeğini göz ardı etti. Bu da onlardan hoşlanmayan Batılı yetkililer karşısında sesi yüksek sesle yükseltmekten başka bir şey değil” dedi.

Bakanlık, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarının, Batı destekli terörizme on yıldan fazla bir süredir direnen Suriye halkını ve liderliğini hedef alan tüm yanıltıcı anlatıları çürüten muazzam bir başarı oluşturan, halkın liderleri etrafında toplanmasının bir örneği olduğunu belirtti.

Bakanlık, cumhurbaşkanlığı seçimlerini sadece Suriyelilerin meşrulaştıracağını vurgularken, bazı Batılı yetkililerin yanlış ve yalanlarla dolu, tersine dönerken demokrasiye sahip olduklarını ve ülkelerinin başkalarının topraklarını işgal edip ulusal kaynaklarını çaldığını sözlerine ekledi.

Bakanlık, ABD’nin açıklamalarının sadece devam etme niyetinde olduğunu ve müttefiklerinin tek taraflı zorlayıcı ekonomik önlemleri uygulamaya devam ederek Suriye halkına karşı işlenen savaş suçlarını ve insanlığa karşı suçları örtbas etmeye yönelik olduğunu vurguladı.

Bakanlık, ABD’nin terörizme desteğini sürdürdüğünü ve hedeflerine ulaşmak için teröristleri ve silahlı ayrılıkçı milisleri kullanmasının ve Suriye’nin petrol ve buğday zenginliğinin çalınmasının, Washington ve diğer ülkeler tarafından kendisine pazarlanan iddiaların yanlışlığını teyit ettiğine işaret etti.

P.M.

© 2019-2020, All Rights Reserved, Finance & Business

Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır

Dışişleri Bakanlığı: ABD’li Yetkililerin Suriye İle İlgili Açıklamaları Gerçeklerden Ayrıdır

Written by NSA


Apartment | Auto | Car | Credit | Insurance | Loan | News | Pharma | Real Estate | Rental | Travel | USA |